Wyszukiwanie Tematy
Polska

Polska

Świetlica szkolna może być miejscem, gdzie dzieci uczą się o polskiej historii, kulturze i tradycjach. W dniach narodowych i świętach państwowych organizowane są różne aktywności, np. konkursy wiedzy, zajęcia plastyczne, czytanie polskich legend i opowieści. Dzieci uczą się szacunku dla symboli narodowych i wartości, takich jak wolność, patriotyzm i poszanowanie tradycji.

Riverworld – świat rzeki
Szczegółowe działania w miesiącach wrzesień i październik
III część praktycznego przewodnika „Świetlicy w Szkole” na rok szkolny 2023/2024, która uwzględnia szczegółowe działania w miesiącach wrzesień i październik. Podzielone na 9 tygodni, a każdy z nich realizuje inny temat przewodni wraz propozycjami zajęć w poszczególnych dniach: Od Beskidu po Morze Bałtyckie –...
Rodzaj: Plany pracy
Ptaki z Goczałkowic
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych poświęcony ptakom zamieszkującym Jezioro Goczłkowickie. Podczas zajęć dzieci umiejscawiają jezioro na mapie, oglądają przygotowaną przez nauczyciela prezentację, tworzą opisy ptaków oraz uczestniczą w tematycznej zabawie ruchowej. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Ptaki
Strój góralski
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych poświęcony strojom góralskim. Podczas zajęć dzieci pozanją wiersz Franciszka Sikonia, biorą udział w zabawie aktywizującej, uczą się poszczególnych nazw elementów stroju góralskiego, uczestniczą w zabawie muzycznej oraz samodzielnie wykonują tematyczną pracę plastyczną. Długość...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Święto Niepodległości w świetlicy – pomysły na 11 listopada
Święto niepodległości to dobra okazja do przeprowadzenia w świetlicy zajęć związanych z tematyką patriotyczną, znajomością symboli narodowych i uczących dzieci współczesnego patriotyzmu.  Poniżej proponujemy przemyślane, gotowe pomysły na zorganizowanie zajęć z motywem patriotycznym.
Rodzaj: Zestawienia
Patriotyczne serce
Pomysł na wykonanie pracy plastycznej w barwach narodowych w ramach zajęć w grupie. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Flaga Polski
Pomysł na wykonanie flagi Polski w kwiecistym otoczeniu z wykorzystaniem podstawowych materiałów plastycznych, takich jak: kartki z bloku, klej i farby plakatowe. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
„Pokój pełen Polski” – świetlicowy escape room
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych z motywem patriotycznym w formie popularnego "escape roomu". W ramach zajęć dzieci wykonują 7 różnych zadań, między innymi: rozwiązują zagadki, rozszyfrowują proste wiadomości, odczytują kod QR, a przez grę przeprowadza ich sam Józef Piłsudski :) Długość materiału: 3,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Polska – mój dom
Bardzo prosta propozycja wykonania z dziećmi pracy plastycznej z wykorzystaniem mapy Polski. Długość materiałów: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Polska
Polska mój kraj
Bardzo prosty pomysł na zajęcia, podczas których dzieci wykonują pracę plastyczną z wykorzystaniem szablonu mapy Polski oraz farb. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Polska
Razem świętujemy
Prosty i ciekawy pomysł wykonania pracy plastycznej z wykorzystaniem motywu serca i barw narodowych. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Polska
Pocztówkowa wycieczka po Polsce
Króka propozycja zajęć z wykorzystaniem pocztówek. Dzieci określają z jakiego regionu Polski pochodzą pocztówki i przeklejają je na mapę po odszukaniu odpowiedniego miejsca. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Polska
Aby gwara nie poszła w zapomnienie…
Propozycja i inspiracja do przeprowadzenia zajęć w każdej szkole/ świetlicy, na których uczniowie zapoznają się z gwarą śląską. Relacja z udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury”, podczas którego dzieci ze Szkoły Podstawowej w Twardawie stworzyły ilustrowany...
Rodzaj: Programy i projekty
Bajkowa Łódź
Artykuł przedstawiający akcję "Bajkowa Łódź" zorganizowaną w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury” w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 19 im. Wandy Chotomskiej w Łodzi.  Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Jak powstawał nasz „Ilustrowany słownik gwary warszawskiej”
Artykuł poświęcony zajęciom świetlicowym, podczas których dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Warszawie zapoznały się z pojęciem "gwary" i w ramach projektu "Świetliczaki na tropie..." wykonały własny "Ilustrowany Słownik Gwary Warszawskiej". Ciekawy pomysł na zajęcia, podczas których można zapoznać dzieci z...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Święta tuż, tuż…
Scenariusz zajęć świetlicowych, podczas których dzieci zapoznają się definicją terminu „tradycja” oraz poznają tradycje, wróżby i wierzenia związane ze świętami Bożego Narodzenia w Polsce. Nauczyciel proponuje dzieciom zabawę wprowadzającą w świąteczny nastrój, grę integracyjną, wspólne rozwiązywanie...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Godło
Ciekawy pomysł na wykonanie z dziećmi godła Rzeczypospolitej Polskiej w ramach pracy plastycznej. Długość materiału: 3/4 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Detektywi w parku
Scenariusz zajęć świetlicowych podczas, których dzieci dowiedzą się, co jest „naj” w Polsce, np najdłuższa rzeka – Wisła; najstarsze na świecie góry – Góry Świętokrzyskie; największy drewniany kościół na świecie – Kościół Pokoju w Świdnicy itd. Podzielony na dwie części: zajęcia umysłowe i...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Polska
Biało-czerwone
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w świetlicy
Pomysł na zajęcia umysłowe, ruchowe i manualne, dzięki którym kształtuje się postawę patriotyczną dzieci. Dzieci w ramach zajęć uczestniczą m. in. w zabawie ruchowej z piłką oraz wykonują pracę plastyczną utrzymaną w tonacji biało - czerwonej.  Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć

Wszystkich wyników: {{count}}