Wyszukiwanie Tematy
Edukacja patriotyczna

Edukacja patriotyczna

Wychowanie patriotyczne w świetlicy to ważne zadanie. Dzieci powinny poznać historię i kulturę swojego kraju, a także wartości, na których opiera się polska państwowość. W świetlicy można organizować zajęcia związane z tradycjami narodowymi, przygotowywać wystawy i prezentacje, prowadzić rozmowy na temat patriotyzmu i jego różnych przejawów. Ważne jest również wychowanie do szacunku dla symboli narodowych oraz do budowania pozytywnych relacji między ludźmi.

Święto Niepodległości w świetlicy – pomysły na 11 listopada
Święto niepodległości to dobra okazja do przeprowadzenia w świetlicy zajęć związanych z tematyką patriotyczną, znajomością symboli narodowych i uczących dzieci współczesnego patriotyzmu.  Poniżej proponujemy przemyślane, gotowe pomysły na zorganizowanie zajęć z motywem patriotycznym.
Rodzaj: Zestawienia
Patriotyczne serce
Pomysł na wykonanie pracy plastycznej w barwach narodowych w ramach zajęć w grupie. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Flaga Polski
Pomysł na wykonanie flagi Polski w kwiecistym otoczeniu z wykorzystaniem podstawowych materiałów plastycznych, takich jak: kartki z bloku, klej i farby plakatowe. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
„Pokój pełen Polski” – świetlicowy escape room
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych z motywem patriotycznym w formie popularnego "escape roomu". W ramach zajęć dzieci wykonują 7 różnych zadań, między innymi: rozwiązują zagadki, rozszyfrowują proste wiadomości, odczytują kod QR, a przez grę przeprowadza ich sam Józef Piłsudski :) Długość materiału: 3,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Polska – mój dom
Bardzo prosta propozycja wykonania z dziećmi pracy plastycznej z wykorzystaniem mapy Polski. Długość materiałów: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Polska
Polska mój kraj
Bardzo prosty pomysł na zajęcia, podczas których dzieci wykonują pracę plastyczną z wykorzystaniem szablonu mapy Polski oraz farb. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Polska
Razem świętujemy
Prosty i ciekawy pomysł wykonania pracy plastycznej z wykorzystaniem motywu serca i barw narodowych. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Polska
Godło
Ciekawy pomysł na wykonanie z dziećmi godła Rzeczypospolitej Polskiej w ramach pracy plastycznej. Długość materiału: 3/4 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Biało-czerwone
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w świetlicy
Pomysł na zajęcia umysłowe, ruchowe i manualne, dzięki którym kształtuje się postawę patriotyczną dzieci. Dzieci w ramach zajęć uczestniczą m. in. w zabawie ruchowej z piłką oraz wykonują pracę plastyczną utrzymaną w tonacji biało - czerwonej.  Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Patriotyczny orzełek z papierowej rolki
Pomysł na wykonanie nieszablonowego orzełka z wykorzystaniem podstawowych materiałów plastycznych. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Moja ojczyzna
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych o tematyce patriotycznej.  Quiz wiedzy o Polsce, wykreślanka, zabawa ruchowa i plastyczna, które mają na celu pobudzenie w uczniach uczuć patriotycznych, a także wykazanie się wiedzą z tego obszaru. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Orzeł z kółeczek – origami płaskie
Pomysł na wykonanie bardzo prostej pracy plastycznej o tematyce patriotycznej z efektem trójwymiarowości. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
O patriotyzmie – nowości do wykorzystania w szkole: na lekcji, w świetlicy szkolnej
Propozycja 8 książek, które warto wykorzystać na zajęciach o patriotyzmie.  Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Historia malowana
Pomysł na zajecia rozwijajace kompetencje kluczowe w świetlicy z wykorzystaniem narzędzi TIK. Nauczyciel w ramach zajęć poszerza wiedzę uczniów na temat władców Polski, posługuje się tablicą interaktywną oraz przygotowaną uzupełnianką sylabową. Proponuje także tematyczną zabawę ruchową oraz wykonanie pracy...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Historia
Kropla historii
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w świetlicy
Pomysły na zajęcia umysłowe, ruchowe i manualne, podczas których dzieci rozwiązują zagadkę matematyczną, uczestniczą w zabawie ruchowej oraz wykonują tematyczne wianuszki w ramach pracy plastycznej.  Głównym celem zajęć jest pogłębienie wiedzy dzieci na temat ojczyzny.  Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Plan pracy świetlicy cz. 3
Wychowanie do wartości i kształtowanie postaw patriotycznych dzieci
III część planu pracy świetlicy poświęconego kształtowaniu postaw patriotycznych dzieci. Pozostałe części planu można znaleźć tutaj: Plan pracy świetlicy cz. 1 Plan pracy świetlicy cz. 2 Wszystkie tematy z poszczególnych bloków realizowane są poprzez imprezy okolicznościowe i zajęcia umysłowe, zajęcia...
Rodzaj: Plany pracy
Plan pracy świetlicy cz. 2
Wychowanie do wartości i kształtowanie postaw patriotycznych dzieci
II część planu pracy świetlicy poświęconego kształtowaniu postaw patriotycznych dzieci. Pozostałe części planu można znaleźć tutaj: Plan pracy świetlicy cz. 1 Plan pracy świetlicy cz. 3 Wszystkie proponowane tematy zajęć realizowane są poprzez imprezy okolicznościowe i zajęcia umysłowe, zajęcia...
Rodzaj: Plany pracy
Kto Ty jesteś? Polak mały
Projekt edukacyjny z zakresu edukacji patriotycznej realizowany w świetlicy. Świetlica szkolna pełni funkcje opiekuńcze i wychowawcze. Jest miejscem rozwoju zainteresowań dzieci w grupie rówieśniczej. Umożliwia realizację zagadnień kształtujących postawy patriotyczne wśród dzieci.
Rodzaj: Programy i projekty

Wszystkich wyników: {{count}}