Wyszukiwanie Tematy
Świetliczaki na tropie

Świetliczaki na tropie

Ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany w ramach Akademii Świetlicowej. W trzeciej edycji uczniowie zwiedzają poszczególne kontynenty.

Świetliczaki na tropie… kolorów Świata
Projekt dla wychowawców świetlic
Uprzejmie informujemy, że sprawozdania z edycji 2023/24 prosimy przesyłać na adres mailowy [email protected] Redakcja „Świetlicy w Szkole” była jedynie patronem projektu, natomiast informacje na jego temat znajdują się na grupie facebookowej.
Zabawa w kodowanie
Relacja z przebiegu zajęć zorganizowanych w ramach realizowania projektu „Świetliczaki na tropie... zagadek”. Krótkie podsumowanie zabawy w kodowanie. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Kodowanie
Tworzymy własną grę planszową
Relacja z wykonania gry planszowej w ramach programu "Świetliczaki na tropie". Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Informacje
Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury
Relacja z w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury”, projektu skierowanego bezpośrednio do wychowanków i nauczycieli świetlic szkolnych. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Programy i projekty
Świetliczaki są eko, więc ruszają na podbój Kosmosu
Artykuł przedstawia dwa pomysły zrealizowane w Szkole Podstawowej nr 19 w Łodzi w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na topie… skrzydeł natury”. Propozycja przeprowadzenia zajęć, podczas których dzieci ozdobią motywami roślinnymi ekologiczne papierowe torby oraz namalują reprodukcję jednego...
Rodzaj: Projekty plastyczne
Aby gwara nie poszła w zapomnienie…
Propozycja i inspiracja do przeprowadzenia zajęć w każdej szkole/ świetlicy, na których uczniowie zapoznają się z gwarą śląską. Relacja z udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury”, podczas którego dzieci ze Szkoły Podstawowej w Twardawie stworzyły ilustrowany...
Rodzaj: Programy i projekty
Bajkowa Łódź
Artykuł przedstawiający akcję "Bajkowa Łódź" zorganizowaną w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury” w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 19 im. Wandy Chotomskiej w Łodzi.  Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Jak powstawał nasz „Ilustrowany słownik gwary warszawskiej”
Artykuł poświęcony zajęciom świetlicowym, podczas których dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Warszawie zapoznały się z pojęciem "gwary" i w ramach projektu "Świetliczaki na tropie..." wykonały własny "Ilustrowany Słownik Gwary Warszawskiej". Ciekawy pomysł na zajęcia, podczas których można zapoznać dzieci z...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Akademia świetlicowa
Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury
Zasady uczestnictwa w projekcie "Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury" dla grup świetlicowych i uczniów z klas 1-3 z terenu całego kraju. Czas trwania projektu: wrzesień 2020 r. – maj 2021 r. Długość materiału: 3 strony A4.
Rodzaj: Programy i projekty

Wszystkich wyników: {{count}}