Wyszukiwanie Tematy
Morska Akademia: Gdzie jest ukryty skarb?
Projekt edukacyjny
Artykuł przedstawia cele, realizację oraz refleksje po przeprowadzeniu projektu pt. „Morska Akademia: Gdzie jest ukryty skarb?” w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Lubsku. Autorki opisują poszczególne etapy jego realizacji wraz z wnioskami po zakończeniu akcji. Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Programy i projekty
Temat:  Morza i oceany
Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury
Relacja z w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury”, projektu skierowanego bezpośrednio do wychowanków i nauczycieli świetlic szkolnych. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Programy i projekty
Aby gwara nie poszła w zapomnienie…
Propozycja i inspiracja do przeprowadzenia zajęć w każdej szkole/ świetlicy, na których uczniowie zapoznają się z gwarą śląską. Relacja z udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury”, podczas którego dzieci ze Szkoły Podstawowej w Twardawie stworzyły ilustrowany...
Rodzaj: Programy i projekty
Akademia świetlicowa
Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury
Zasady uczestnictwa w projekcie "Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury" dla grup świetlicowych i uczniów z klas 1-3 z terenu całego kraju. Czas trwania projektu: wrzesień 2020 r. – maj 2021 r. Długość materiału: 3 strony A4.
Rodzaj: Programy i projekty
MegaMisja w świetlicy szkolnej
Prezentacja działań zrealizowanych w ciągu 10 mięsięcy w ramach programu edukacyjnego „MegaMisja”. Zarówno uczestnicy, jak i opiekunowie podnosili swoje kompetencje cyfrowe, bawiąc się w cyfrowe laboratorium. Długość materiału: 1 strona A4. 
Rodzaj: Programy i projekty
Polskie legendy
Krótka relacja i jednocześnie propozycja przeprowadzenia cyklu 10 zajęć poświęconych polskim legendom. Artykuł zawiera przykładowe tematy i treści zajęć poświęcone różnym regionom Polski dedykowane dla najmłodszych uczniów.  Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Programy i projekty
Temat:  Legendy
Podróż po śląskich dróżkach
Propozycja regionalnych zajęć świetlicowych. Edukacja regionalna jest integralnym i ważnym elementem w pracy opiekuńczo-wychowawczej z dziećmi w młodszym wieku szkolnym. Zainteresowanie uczniów "małą ojczyzną" pomaa rozbudzić w nich poczucie przynależności do środowiska lokalnego, w którym żyją. Znajomość tradycji,...
Rodzaj: Programy i projekty
Temat:  Śląsk
Z Korczakiem w świetlicy
Cykl spotkań.
Rodzaj: Programy i projekty
Temat:  Prawa dziecka
Świetlicowe koło teatralne
Rodzaj: Programy i projekty
Temat:  Teatr
Wolontariat w świetlicy szkolnej
Artykuł podaje definicję wolontariatu, wyjaśnia, kto może być wolontariuszem. Nacisk położony jest na udział młodzieży szkolnej w wolontariacie. Omówione są formy wolontariatu, które można realizować w świetlicy. Nie pominięto kwestii problematycznych oraz związanych z dokumentacją.
Rodzaj: Programy i projekty
Temat:  Wolontariat

Wszystkich wyników: {{count}}