Wyszukiwanie Tematy
Wędrujemy z piosenką i wierszem przez wszystkie pory roku
Plan pracy dydaktyczno-wychowawczej świetlicy rozwijający zainteresowania muzyczne i przyrodnicze (semestr II)
Szczegółowy plan pracy świetlicy szkolnej, zawierający propozycje realizacji zajęć muzycznych, ruchowych, plastycznych oraz ćwiczeń umysłowych, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki oraz zagadnień przyrodniczych. Obejmuje II semestr roku szkolnego i został przygotowany na potrzeby konkretnej świetlicy na podstawie...
Rodzaj: Plany pracy
Wędrujemy z piosenką i wierszem przez wszystkie pory roku
Plan pracy dydaktyczno-wychowawczej świetlicy rozwijający zainteresowania muzyczne i przyrodnicze
Szczegółowy plan pracy świetlicy szkolnej, zawierający propozycje realizacji zajęć muzycznych, ruchowych, plastycznych oraz ćwiczeń umysłowych, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki oraz zagadnień przyrodniczych. Obejmuje I semestr roku szkolnego i został przygotowany na potrzeby konkretnej świetlicy na podstawie...
Rodzaj: Plany pracy
Gitara z płyt CD
Pomysł na zajęcia plastyczne, podczas których dzieci tworzą gitary z wykorzystaniem płyt CD praz podstawowych materiałów plastycznych. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Muzyka
Cymbałki ekologiczne
Prosty pomysł na wykonanie cymbałków z wykorzystaniem drewnianych patyczków oraz pudełka po chusteczkach higienicznych. Długość materiału: 1/3 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Ukryta nuta
Propozycja pracy plastycznej, której motywem przewodnim jest muzyka, a głównym bohaterem sprytnie ukryta i wkomponowana nuta. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Muzyka
Propozycje zabaw muzycznych
Propozycja 14 zabaw z wykorzystaniem muzyki. Szereg aktywności plastycznych, ruchowych i umysłowych w towarzystwie muzyki. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Muzyka
Upcyklingowe instrumenty muzyczne
Propozycja wykonania 4 prostych, recyklingowych, ale nietypowych instrumentów muzycznych: prawie gitary, zakręconej kołatki, perkusji z koralikiem oraz kastaniet. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Muzyka
Instrumenty muzyczne
3 proste pomysły na wykonanie instrumentów muzycznych: bębenka, kastanietów oraz grzechotki. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Muzyka
Muzyka jest dobra na wszystko
Artykuł poświęcony roli muzyki podczas zajęć w świetlicy. Propozycje zajęć muzycznych i tanecznych dla starszaków zachęcające do wspólnej zabawy, podczas których nauczyciel nawiązuje pozytywne relacje z dziećmi. Dzięki aktywności dzieci rozwijają poczucie rytmu, dykcję oraz ćwiczą pamięć i...
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Muzyka
Zagrajmy razem na Święto Muzyki
Prosty pomysł na wykonanie trzech tekturowych instrumentów muzycznych z okazji Święta Muzyki. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Muzyka
Zabawy muzykoterapeutyczne
Propozycja 10 ćwiczeń i zabaw muzykoterapeutycznych, które zwiększają poczucie bezpieczeństwa dzieci, redukują napięcia, wzmacniają więzi między uczniami i poprawiają jakość współpracy w grupie. Długość materiału: 2 strony A4. 
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Muzyka
W świecie muzyki romskiej
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych zapoznających dzieci ze światem muzyki. Podczas zajęć uczestnicy poznają romską baśń o zaczarowanej skrzynce, układają puzzle, rozwiązują krzyżówkę, wykonują pracę plastyczną inspirowaną muzyką oraz biorą udział w zabawie, dzięki której uczą się rozpoznawać dźwięki...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Muzyka
Wychowanie przez piosenkę
Bibliografia w wyborze. Wychowanie przez piosenkę to kształcenie do muzyki i przez nią. Celem jego jest harmonijny rozwój dziecka w sferze intelektualnej, emocjonalnej i społecznej, kształcenie zdolności i wrażliwości muzycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w kulturze muzycznej.
Rodzaj: Bibliografie
Temat:  Muzyka
Fryderyk Chopin – cudowne dziecko Warszawy
Scenariusz zajęć świetlicowych.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Muzyka
Zabawy muzyczne, rytmizujące i ze śpiewem
Praca, wypoczynek i rozrywka przeplatają się nieustannie w życiu człowieka, pełniąc określone funkcje w rozwoju jego osobowości. Gry i zabawy organizowane są zwykle, by uprzyjemnić czas, ale też by uczyć. Coraz częściej są wykorzystywane w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Zabawy muzyczne przeprowadzane wśród dzieci...
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Muzyka
Wesołe marakasy
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Ameryka
Mini Playback Show w świetlicy
Świetlica szkolna w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu od 4 lat jest organizatorem szkolnego konkursu Mini Playback Show. Jest on przeznaczony dla uczniów z klas 0-3, których zadaniem jest naśladowanie wybranego piosenkarza lub zespołu muzycznego w przygotowanym przez siebie stroju. Konkurs rozwija talenty...
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Muzyka
Spotkanie z muzyką w świetlicy
Rytmika wykorzystując związek ruchu z muzyką, rozwija u dzieci świadomość przestrzeni, sprawność ruchową, pomaga im poznać swoje ciało, a dzięki wiedzy na temat własnej sprawności, siły i możliwości ruchowych wyzwala w uczniach poczucie bezpieczeństwa.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Muzyka

Wszystkich wyników: {{count}}