Wypalenie zawodowe nauczycieli – fakty, mity i profilaktyka

Szkolenie z psychologiem

Ocena: 4.92 / 5 (84 ocen)
Uczestników na żywo: 359

Zapraszamy do zapisu na szkolenie, podczas którego psycholog, Ewa Kustwan-Mróz, opowie o symptomach, sposobach zapobiegania i pomocy w obliczu wypalenia zawodowego. Szkolenie jest darmowe dla użytkowników portalu Biblioteka.pl i serwisu Swietlicawszkole.pl.

Materiał uzyskasz od razu po wykupieniu dostępu.
Pochodzi z fachowego czasopisma dla świetlic.
Pełny materiał uzyskasz po wykupieniu dostępu.
Imienne zaświadczenie
Darmowe dla subskrybentów

Wypalenie zawodowe kojarzymy zwykle z brakiem chęci do pracy. Jednak wypalenie to coś więcej, nie tylko brak chęci i motywacji do pracy czy mniejsze zaangażowanie. To również unikanie kontaktów społecznych, ciągłe niezadowolenie, większa drażliwość i konfliktowość. Trudno jest nie tylko osobie dotkniętej wypaleniem, ma wpływ na cały zespół. Przyczyny wypalenia zawodowego są bardzo złożone. Jest to zjawisko, którego mogą doświadczyć różne osoby, niezależnie od wieku i etapu kariery zawodowej.

Opis szkolenia

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać symptomy wypalenia, jak zapobiegać, co robić, gdzie szukać wsparcia, gdy objawy przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. Będziemy też wspólnie zastanawiać się nad sposobami wpływania na wzrost efektywności pracy, radzenia sobie z codziennym stresem i dobrostanem psychicznym.

Dla kogo?

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli wszystkich typów szkół. Wszystkich tych, którzy są zainteresowanych ochroną siebie przed wypaleniem zawodowym, a szczególnie tych, którzy obserwują u siebie pierwsze oznaki tego zjawiska. Szkolenie jest łączone dla użytkowników portalu biblioteka.pl oraz serwisu swietlicawszkole.pl.

Cel szkolenia

Lepsze zrozumienie zjawiska wypalenia, nabycie umiejętności rozpoznawania jego symptomów, poznanie technik i metod zmniejszających ryzyko wypalenia zawodowego.

Program

  • Wypalenie zawodowe - wprowadzenie do tematyki, fakty, mity, przekonania.
  • Objawy wypalenia zawodowego (omówienie wybranych narzędzi).
  • Analiza indywidualnych przyczyn wypalenia zawodowego.
  • Omówienie wybranych metod i strategii radzenia sobie ze stresem.
  • Pierwsza pomoc, czyli jak sobie pomóc w sytuacji kryzysowej.
  • Zapobieganie wypaleniu zawodowemu – profilaktyka i poszukiwanie rozwiązań.
Wypalenie zawodowe nauczycieli – fakty, mity i profilaktyka

Prowadząca: Ewa Kustwan-Mróz

Psycholog. Posiada wieloletnie doświadczenie w pomocy psychologicznej, terapii i pracy psychoedukacyjnej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, pedagogów i psychologów, zwiększające ich umiejętności pracy z grupą, radzeniem sobie z trudnymi sytuacjami wychowawczymi, wspierania dzieci i młodzieży w kryzysie, wypaleniem zawodowym nauczycieli.

W swojej pracy wykorzystuje elementy coachingu. Od 20 lat kierownik Zespołu Interwencji Kryzysowej przy ROM-E Metis w Katowicach. Wspiera szkoły i placówki w sytuacjach kryzysu (samookalczenia, myśli suicydalne, próby samobójcze).

Słowa kluczowe

Pełny dostęp
do serwisu
Sprawdź
Dostęp do wszystkich szkoleń
70 zł do końca roku szkolnego.
1700 materiałów dla świetlic
Informacje

Odbyło się: 6 lutego 2024

Prowadząca: Ewa Kustwan-Mróz

Czas szkolenia: Półtorej godziny

Uczestników na żywo: 359