Wyszukiwanie Tematy
Relaks, odpoczynek

Relaks, odpoczynek

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie uczniowie mogą spędzać czas poza lekcjami pod opieką przeszkolonego personelu. W świetlicy szkolnej zapewnione są warunki do nauki, zabawy i odpoczynku. Często organizowane są zajęcia dodatkowe, zabawy, konkursy czy czytanie książek.

Letni relaks
Scenariusz zajęć rozwijających kompetencje kluczowe w świetlicy podzielony na trzy aktywności: zajęcia umysłowe, manualne oraz ruchowo-muzyczne. Wszystkie aktywności poruszają tematykę lata, podróży i wypoczynku. Do zajęć został wykorzystany wiersz Wandy Chotomskiej. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Lato
Wierszyki na dziecięce masażyki
Masażyki to propozycja zabawy, która pomaga dziecku w skupieniu uwagi, uspokojeniu się i zrelaksowaniu. Dziecięce masażyki to wspaniały sposób na odpoczynek, który można wykorzystać nie tylko podczas zajęć świetlicowych. Długość materiału: 2 strony A4. 
Rodzaj: Gry i zabawy
Ciszaki – małe stworki z wielką mocą
Pomysł na stworzenie ciszaków - sympatycznych stworków, które pomagają w pracy z dziećmi.  Ciekawa propozycja prostej aktywności mającej na celu wyciszenie dzieci oraz ćwiczenie ich koncentracji podczas zajęć.  Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Zabawy na uspokojenie
Dzisiejszy świat to ciągła gonitwa. Uczymy tego nasze dzieci od najmłodszych lat – nerwowe poranki w biegu, śniadanie w samochodzie w drodze do szkoły, ciagłe uwagi typu „pośpiesz się!” lub „szybko, mam jeszcze coś do załatwienia!”. W szkole również dziecko nie ma chwilki na wyciszenie i  zebranie myśli...
Rodzaj: Gry i zabawy
W świecie owadów
Scenariusz zajęć ruchowych z elementami jogi.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Owady
Świetlicowe zabawy pomagające rozładować stres
Stres według Encyklopedii PWN to fizjoloficzny stan organizmu człowieka wywołany działaniem bodźca na przykład bólowego, środowiskowego, szkodliwego, socjalnego. Z psychologicznego punktu widzenia jest to genetycznie zakodowana zdolność organizmu do reagowania na obciążenia fizyczne i psychiczne zakłócające jego...
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Stres
Gimnastyka wyobraźni. Świetlicowe gry i zabawy związane z kontynentem azjatyckim
Niekiedy wystarczy kartka papieru, ołówek i głowa pełna pomysłów, by przegonić nudę i sprowokować dzieci do intensywnego myślenia. Prezentowane zabawy mają przede wszystkim rozbudzić wyobraźnię i pomysłowość dzieci. Prowadzący zaś ma być katalizatorem wszystkich działań podejmowanych przez uczniów.
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Azja
Jak miło spędzić czas
Rodzaj: Gry i zabawy
Jak zapewnić uczniom lepsze rozumienie świata, ludzi i siebie?
Działalność świetlicy szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Stalowej Woli. Opis form pracy, zajęć plastycznych, zajęć z elementami socjoterapii.
Rodzaj: Prezentacje świetlic
Zabawy relaksacyjne w świetlicy
Propozycje zabaw regenerujących siły fizyczne i psychiczne dzieci. Zajęcia można przeprowadzić jako zajęcia otwarte dla nauczycieli.
Rodzaj: Gry i zabawy

Wszystkich wyników: {{count}}