Wyszukiwanie Tematy
Sztuka

Sztuka

Sztuka jest nieodłącznym elementem naszego życia i warto zachęcać dzieci do jej poznawania i tworzenia. W świetlicy szkolnej można organizować różnorodne zajęcia plastyczne, teatralne czy muzyczne, które rozwijają kreatywność i wyobraźnię uczestników.

A czy Wy tak potraficie?
Pomysł na zajęcia plastyczne inspirowane dziełami słynnych malarzy. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Sztuka
Dzieła wielkich malarzy z wykorzystaniem korektora i pleksi
Ciekawy pomysł na zajęcia plastyczne inspirowane dziełami wielkich malarzy. Do zajęć wykorzystano korektor i pleksi. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Słoneczniki Vincenta – praca grupowa
Pomysł na wykonanie grupowej pracy plastycznej inspirowanej słynnymi „Słonecznikami” Vincenta van Gogha.  Nauczyciel w ramach zajęć przybliża sylwetkę malarza i wspólnie z dziećmi tworzy reprodukcję słynnego dzieła z wykorzystaniem papierowego talerzyka, plasteliny oraz nasion słonecznika.  Długość materiału:...
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Kwiaty
Emily Kame Kngwarreye w świetlicy
Emily Kame Kngwarreye to malarka, Aborygenka, jedna z najważniejszych artystek australijskich.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Australia
Koreański hiperrealizm i impresjonizm. Malarstwo Sung Sam Parka w świetlicy
Kontynent azjatycki uważa się za kolebkę wielu z istniejących obecnie ras ludzkich, kultur i religii. To w Azji wynaleziono porcelanę, papier, po raz pierwszy wykorzystywano tu igłę magnetyczną do wyznaczania kierunków geograficznych.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Azja
Holenderskie wariacje kolorystyczne. Malarstwo Vincenta van Gogha w świetlicy
Poznawanie Europy w ramach zajęć świetlicowych nie powinno się ograniczać wyłącznie do podawania informacji o państwach, stolicach i zabytkach naszego kontynentu. Warto kształtować u dzieci ich przynależność kulturową, prezentując im dzieła sztuki należące do europejskiego dziedzictwa. Kontakt ze sztuką jest ważnym...
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Malarstwo

Wszystkich wyników: {{count}}