Wyszukiwanie Tematy
Malarstwo

Malarstwo

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie uczniowie mogą spędzać czas poza lekcjami pod opieką przeszkolonego personelu. W świetlicy szkolnej zapewnione są warunki do nauki, zabawy i odpoczynku. Często organizowane są zajęcia dodatkowe, zabawy, konkursy czy czytanie książek.

Abstrakcje w stylu Mondriana
Prosty pomysł na wykonanie z dziećmi pracy plastycznej, która nie może się nie udać, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia :) Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Sztuka
A czy Wy tak potraficie?
Pomysł na zajęcia plastyczne inspirowane dziełami słynnych malarzy. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Sztuka
Dzieła wielkich malarzy z wykorzystaniem korektora i pleksi
Ciekawy pomysł na zajęcia plastyczne inspirowane dziełami wielkich malarzy. Do zajęć wykorzystano korektor i pleksi. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Słoneczniki Vincenta – praca grupowa
Pomysł na wykonanie grupowej pracy plastycznej inspirowanej słynnymi „Słonecznikami” Vincenta van Gogha.  Nauczyciel w ramach zajęć przybliża sylwetkę malarza i wspólnie z dziećmi tworzy reprodukcję słynnego dzieła z wykorzystaniem papierowego talerzyka, plasteliny oraz nasion słonecznika.  Długość materiału:...
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Kwiaty
Gwiaździsta noc
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych przybliżający dzieciom następstwa ruchu obrotowego Ziemi oraz życie i sztukę Vincenta van Gogha.  Nauczyciel analizuje z dziećmi wiersz, proponuje zabawę ruchową i wykonanie pracy plastycznej inspirowanej gwiazdami oraz twórczością artysty.  Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Kosmos
Emily Kame Kngwarreye w świetlicy
Emily Kame Kngwarreye to malarka, Aborygenka, jedna z najważniejszych artystek australijskich.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Australia
Koreański hiperrealizm i impresjonizm. Malarstwo Sung Sam Parka w świetlicy
Kontynent azjatycki uważa się za kolebkę wielu z istniejących obecnie ras ludzkich, kultur i religii. To w Azji wynaleziono porcelanę, papier, po raz pierwszy wykorzystywano tu igłę magnetyczną do wyznaczania kierunków geograficznych.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Azja
Holenderskie wariacje kolorystyczne. Malarstwo Vincenta van Gogha w świetlicy
Poznawanie Europy w ramach zajęć świetlicowych nie powinno się ograniczać wyłącznie do podawania informacji o państwach, stolicach i zabytkach naszego kontynentu. Warto kształtować u dzieci ich przynależność kulturową, prezentując im dzieła sztuki należące do europejskiego dziedzictwa. Kontakt ze sztuką jest ważnym...
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Malarstwo

Wszystkich wyników: {{count}}