Wyszukiwanie Tematy
Lalki

Lalki

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie uczniowie mogą spędzać czas poza lekcjami pod opieką przeszkolonego personelu. W świetlicy szkolnej zapewnione są warunki do nauki, zabawy i odpoczynku. Często organizowane są zajęcia dodatkowe, zabawy, konkursy czy czytanie książek.

Leśne inspiracje modowe
Pomysł na wykonanie pracy plastycznej o tematyce modowej.  Dwa sposoby na stworzenie strojów z użyciem materiałów leśnych, takich jak liście, szyszki, żołędzie i inne. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Lasy
Zanim wyrzucisz, wykorzystaj – laleczki z tkaniny
Propozycja wykonania recyklingowej pracy plastycznej z wykorzystaniem kawałków tkanin. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Lalki
Marynka-Kruszynka
Propozycja wykonania pracy plastycznej inspirowanej rosyjską baśnią o Marynce-Kruszynce. Dzieci w ramach zajęć poznają historię o biednej dziewczynie i wykonują matrioszkę według szablonu. Długość materiału: 1/3 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Baśnie
Maria Urocza Długowarkocza i Iwanuszka
Scenariusz zajęć świetlicowych na podstawie rosyjskiej baśni "Maria Urocza Długowarkocza i Iwanuszka". Nauczyciel w ramach zajęć proponuje uczniom układanie puzzli, zapoznaje dzieci z treścią baśni i wspólnie z nimi ustala przebieg wydarzeń, zachęca do udziału w zabawie w skojarzenia oraz inspiruje do wykonania pracy...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Baśnie
Ośla skórka
Pomysł na zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonają samodzielnie laleczkę – Oślą skórkę. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Lalki
Folklor łowicki
Scenariusz zajęć świetlicowych.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Laleczki świata. Zabawki z papierowej rolki
Niewiele osób zna historię lalki, ukochanej zabawki niemal każdej małej dziewczynki. Pierwsze lalki wykonywano wyłącznie z tkanin i drewna, czyli materiałów tanich i powszechnie dostępnych. Szukano jednak tworzywa, które nadałoby lalce bardziej naturalny wygląd. Około 1800 roku do wyrobu lalek zaczęto wykorzystywać...
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Lalki

Wszystkich wyników: {{count}}