Wyszukiwanie Tematy
Edukacja

Edukacja

Świetlica szkolna to doskonałe miejsce do nauki i rozwijania swoich zdolności. W ramach zajęć edukacyjnych można zorganizować różnorodne aktywności, takie jak gry i zabawy edukacyjne, warsztaty, czy lekcje rozwijające umiejętności poznawcze i społeczne. Warto wykorzystać tę przestrzeń do zainteresowania dzieci nauką i rozwojem intelektualnym, a także zapewnienia im wsparcia w nauce.

Czy Jan Długosz zbierał grzyby?
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych, podczas których dzieci rozwiązują zgadywanki, oglądają film o grzybach, uczą się rozróżniać grzyby jadalne i niejadalne, poznają sylwetkę Jana Długosza, biorą udział w zabawach tematycznych oraz wykonują leśną pracę plastyczną. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Historia
Lewitujące jajko – odkrywanie przez działanie
Prosty pomysł na zabawę-doświadczenie z wykorzystaniem jajka. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Homofony i homonimy
Pomysł na zajęcia, podczas których nauczyciel za pomocą prostej zabawy plastycznej utrwala wiedzę dotyczącą homofonów i homonimów, udowadniając że to łatwe pojęcia także dla najmłodszych :) Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Skarby znalezione na plaży – morskie eksperymenty
7 prostych pomysłów na wykonanie z dziećmi eksperymentów osadzonych w tematyce wakacji. Do każdego z nich wykorzystano naturalne skarby znalezione na plaży: piasek, muszelki, kamyki, bursztyny i inne. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Eksperymenty
Gry matematyczne w świetlicy
6 propozycji gier matematycznych do wykorzystania w świetlicy.  Dzięki zaproponowanym grom dzieci uczą się przez zabawę, rozwijają wyobraźnię i przekonują się, że matematyka wcale nie jest taka straszna! Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Matematyka
Poznajemy powietrze
Scenariusz zajęć świetlicowych realizowanych w ramach innowacji „Centrum Nauki Kopernik w świetlicy”. Zajęcia, podczas których dzieci na podstawie wylosowanych pytań, wykonują 9 zadań mających na celu rozbudzenie ich ciekawości otaczającym nas światem.  Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Eksperymenty dla ciekawych świata
Przegląd książek prezentujący 7 pozycji z eksperymentami dla młodych odkrywców. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Historia malowana
Pomysł na zajecia rozwijajace kompetencje kluczowe w świetlicy z wykorzystaniem narzędzi TIK. Nauczyciel w ramach zajęć poszerza wiedzę uczniów na temat władców Polski, posługuje się tablicą interaktywną oraz przygotowaną uzupełnianką sylabową. Proponuje także tematyczną zabawę ruchową oraz wykonanie pracy...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Historia
Kropla historii
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w świetlicy
Pomysły na zajęcia umysłowe, ruchowe i manualne, podczas których dzieci rozwiązują zagadkę matematyczną, uczestniczą w zabawie ruchowej oraz wykonują tematyczne wianuszki w ramach pracy plastycznej.  Głównym celem zajęć jest pogłębienie wiedzy dzieci na temat ojczyzny.  Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Wędrówka w przeszłość
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w świetlicy
Scenariusz zajęć rozwijających kompetencje kluczowe w świetlicy, w trakcie których uczestnicy zapoznają się z elementami stroju rycerskiego prezentowanymi przez członka bractwa rycerskiego. Zajęcia zostały podzielone na trzy części: umysłowe, ruchowe i manualne, podczas których uczniowie biorą udział w zabawie...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Historia
Wiano świętej Kingi
Scenariusz zajęć poszerzających wiedzę na temat pozyskiwania bogactw naturalnych (w tym soli). Dzieci w ramach zajęć uczestniczą w projekcji filmu, grają w grę matematyczną oraz wykonują pracę plastyczną z wykorzystaniem soli. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Legendy
W świecie kół i trójkątów
Scenariusz zajęć świetlicowych mających na celu poznanie i utrwalenie informacji o niektórych figurach geometrycznych; budowanie więzi i integracji w grupie; kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie (wspólne wykonywanie zadań).
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Matematyka
Zrozumieć powiedzenia
Scenariusz zajęć świetlicowych mających na celu poznanie powiedzeń używanych w języku polskim oraz zapoznanie się ze znaczeniem związków frazeologicznych. Prowadzący wyznacza spośród uczestników Babę Jagę. Stoi ona tyłem do pozostałych i woła: „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy!”. W tym czasie dzieci szybko...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Mali Odkrywcy w świetlicy
Artykuł o „Małych Odkrywcach” - kółku zainteresowań dla dzieci z klas I-III. Propozcyja na przeprowadzenie zajęć świetlicowych wraz z przykładami najciekawszych eksperymentów.  Długość materiału: 1 i 2/3 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Eksperymenty
Z barwnikiem
Pomysł na przeprowadzenie z uczniami prostego i bezpiecznego doświadczenia z użyciem dużej ilości wody i barwników. Gwarancja efektu "wow" na zajęciach :) Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Eksperymenty
Kolorowe kwiaty – eksperyment
Propozycja przeprowadzenia prostego, ale efektownego eksperymentu z wykorzystaniem zabarwionej wody i polnych kwiatów o białych płatkach.  Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Eksperymenty
Pan Kleks w świetlicy
Propozycja 8 kreatywnych gier, dzięki którym świetlica zamieni się w magiczną Akademię.  Oto one: kostki aktywności, matematyka dla smyka, bulik - czyli kartonowa gra zręcznościowa, labirynt Lego, kto gra w kart ten ma łeb obdarty, kółko i krzyżyk, kamykowe opowiści i jenga inaczej, Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Wędrująca woda
Propozycja przeprowadzenia zajęć, podczas których dzieci poznają odpowiedź na pytanie: czy woda potrafi się przemieszczać? Efektowny eksperyment z wykorzystaniem ręczników papierowych, wody i barwników spożywczych. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Eksperymenty

Wszystkich wyników: {{count}}