Wyszukiwanie Tematy
Komputer, internet

Komputer, internet

Komputer i internet są nieodłącznymi elementami dzisiejszej rzeczywistości, a świetlica szkolna może służyć jako miejsce nauki i zabawy związanej z tymi technologiami. Dzieci mogą uczyć się podstaw programowania, korzystać z aplikacji edukacyjnych, a także grać w gry komputerowe, które rozwijają logiczne myślenie.

Mam tę moc
Jak wykorzystać potencjał edukacyjny tzw. Flashcards, czyli kart obrazkowych i wyrazowych.
Artykuł poświęcony zaletom pracy z tzw. Flashcards, czyli kartami obrazkowymi i wyrazowymi. Autorka przedstawia jak wykorzystać potencjał edukacyjny kart oraz proponuje 18 prostych gier z ich użyciem. Długość materiału: 3 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Wakelet
Artykuł poświęcony bardzo przydatemu i jednocześnie jednemu z prostszych narzędzi internetowych - tablicy multimedialnej. Autorka przedstawia pomysły jak i do czego wykorzystać waklet w pracy z dziećmi, a także opisuje jego ogólne działanie oraz możliwości. Długość materiału: 1 i 1/3 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Narzędzia TIK
Pierwsze kroki z Padletem – wirtualną tablicą do wspólnego edytowania (wersje darmowe)
Instrukacja obsługi Padleta dla każdego. Kilka słów o zaletach i tworzeniu tablicy interaktywnej, która ułatwi pracę w świetlicy. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Narzędzia TIK
Narzędzia TIK w świetlicy
Technologie informacyjno-komunikacyjne, szczególnie od czasu pracy zdalnej, stały się nieodłącznym elementem warsztatu nauczyciela. Mogą być przydatne również w świetlicy pomagając w przygotowaniu atrakcyjnych zajęć. Poniżej przedstawimy 5 przydatnych narzędzi TIK do wykorzystania w świetlicy.
Rodzaj: Zestawienia
Temat:  Narzędzia TIK
Udostępniamy wszystko, co mamy
Swietlicawszkole.pl
Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich czytelników "Świetlicy w Szkole" - zapraszamy do skorzystania z naszego nowego portalu :)
Rodzaj: Informacje
Pierwsze kroki z Trello – wirtualną tablicą do wspólnego edytowania (wersje darmowe)
Prosta instrukcja wykonania, za pomocą aplikacji Trello, wirtualnej tablicy do wspólnego edytowania przedstawiona metodą "krok po kroku". Poradnik dla każdego! Długość materiału: 2,5 strony.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Narzędzia TIK
„Pokój pełen Polski” – świetlicowy escape room
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych z motywem patriotycznym w formie popularnego "escape roomu". W ramach zajęć dzieci wykonują 7 różnych zadań, między innymi: rozwiązują zagadki, rozszyfrowują proste wiadomości, odczytują kod QR, a przez grę przeprowadza ich sam Józef Piłsudski :) Długość materiału: 3,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
W poszukiwaniu wiosny – zabawa z kodami QR
Prosta instrukcja do stworzenia własnej gry planszowej z użyciem kodów QR oraz propozycja już gotowej gry do wykorzystania na zajęciach z dziećmi. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Narzędzia TIK
Zabawa w kodowanie
Relacja z przebiegu zajęć zorganizowanych w ramach realizowania projektu „Świetliczaki na tropie... zagadek”. Krótkie podsumowanie zabawy w kodowanie. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Kodowanie
Dzieci tworzą własne gry – wirtualna klasa w Learning Apps
Propozycja zajęć świetlicowych, podczas których dzieci stworzą swoją własną wirtualną grę.  Prosta instrukcja "krok po kroku" pozwala swobodnie korzystać z aplikacji Learning Apps, za pomocą której nauczyciel samemu może przygotować grę dla uczniów lub stworzyć ją wspólnie w ramach przeprowadzonej...
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Narzędzia TIK
Malowanie na ekranie
Krótki przegląd narzędzi dla cyfrowych artystów. Przydatny przewodnik po 6 programach graficznych wraz z opisami oraz krótkimi intrukcjami ich użytkowania.  Długość materiału: 3 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Narzędzia TIK
Chmury wyrazowe – krok po kroku
Artykuł stanowiący przejrzysty przewodnik po programach do tworzenia chmur wyrazowych.  Propozycja kilku programów z prostymi instrukcjami "krok po kroku" wraz ze zdjęciami i objaśnieniami poszczególnych akcji, które pozwalają na stworzenie chmur idealnych do wykorzystania na zajęciach z dziećmi np. do układania...
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Narzędzia TIK
Dyplom – certyfikat – zaświadczenie – podziękowanie
Przegląd darmowych generatorów dyplomów. Przykłady wybranych, bardzo prostych w obsłudze, programów umożliwiających tworzenie dyplomów. Krótkie opisy i instrukcje użytkowania każdego z polecanych generatorów pozwalają na bezproblemowe i szybkie tworzenie certyfikatów.  Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Narzędzia TIK
Dzień Bezpiecznego Internetu
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w świetlicy do przeprowadzenia z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, obchodzonego 8 lutego. Podzielone na trzy części: zajęcia umysłowe, manulane i rytmiczne oraz komputerowe. Podczas zajęć nauczyciel przeprowadza z dziećmi rozmowę nawiązującą do tematu, proponuje samodzielne...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Internet
Jak zrobić puzzle online?
Praktyczny poradnik do samodzielnego przygotowania puzzli online.  Instrukcja "krok po kroku" ze zdjęciami i wskazówkami, umożliwiająca stworzenie własnych puzzli online, które będą idealną pomocą dydaktyczną na zajęciach z dziećmi.  Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Interaktywne zadanie na platformie Learning Apps krok po kroku
Praktyczna instrukcja tworzenia interaktywnych zadań na platformie Learning Apps.  Instrukcja dla każdego, przedstawiona w formie "krok po kroku" wraz ze zdjęciami wykonywania poszczególnych akcji. Pozwala tworzyć różnego rodzaju zadania, wymagające dokonywania: wyboru, wpisywania, przyporządkowania i ustalania...
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Narzędzia TIK
COVID 19: Nauczyciel na kwarantannie
Artykuł prawny poruszający kwestie związane z przebywaniem nauczyciela na kwarantannie.  Fachowe porady o tym gdzie szukać przepisów regulujących taką sytuację, co prawnie oznacza kwarantanna i czy trzeba się jej poddać oraz w jaki sposób przyznawane jest wynagrodzenie w tym czasie. Ponadto przydatne informacje dotyczące...
Rodzaj: Prawo
eTwinning w świetlicy albo o tym, jak „Świetliczaki” z 6 szkół w Polsce stworzyły wspólny album „Nasze drzewa”
Artykuł poświęcony realizacji projektu „Leśne tajemnice” z wykorzystaniem platformy e-Twinning, która skupia szkoły i przedszkola z całej Europy. Instrukacja "krok po kroku" wraz ze zdjęciami, jak samodzielnie stworzyć interaktywną książeczkę o drzewach.  Długość materiału: 3 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy

Wszystkich wyników: {{count}}