COVID 19: Nauczyciel na kwarantannie

Rodzaj: Prawo
Temat:  Praca zdalna świetlicy

Artykuł prawny poruszający kwestie związane z przebywaniem nauczyciela na kwarantannie. 

Fachowe porady o tym gdzie szukać przepisów regulujących taką sytuację, co prawnie oznacza kwarantanna i czy trzeba się jej poddać oraz w jaki sposób przyznawane jest wynagrodzenie w tym czasie. Ponadto przydatne informacje dotyczące pracy w czasie kwarantanny, zatrudnienia w kilku szkołach i jak sytuacja wygląda w przypadku nauczyciela uzupełniającego etat wraz z konkretnymi przykładami.

Długość materiału: 3 strony A4. 

Coraz częściej nauczyciele są kierowani na kwarantannę w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Nałożenie na nauczyciela takiego obowiązku nie oznacza braku możliwości świadczenia pracy. Sprawdź, kiedy i czy nauczyciel może prowadzić lekcje online, jakie wynagrodzenie powinien otrzymać za czas kwarantanny i jak ma dokumentować nieobecność.

GDZIE SZUKAĆ PRZEPISÓW?

W Polsce problematykę przeciwdziałania chorobom zakaźnym (również COVID-19) reguluje ustawa z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Jednym z podstawowych instrumentów ustawowych w zakresie zapobiegania i zwalczania COVID 19 jest instytucja kwarantanny. Osoby przebywające na terytorium RP są zobowiązane na zasadach określonych w przedmiotowej ustawie do poddawania się m.in. kwarantannie (art. 5 ust. 1 ww. ustawy).

Szczegółowe regulacje prawne dotyczące kwarantanny związane z COVID-19 zawiera rozporządzenie ministra zdrowia z 6 kwietnia 2020 r. w sprawie chorób zakaźnych powodujących...

Materiał uzyskasz od razu po wykupieniu dostępu.
Pochodzi z fachowego czasopisma dla świetlic.
Pełny materiał uzyskasz po wykupieniu dostępu.
8 zł Dostęp do materiału
W koszyku
Pełny dostęp
do serwisu
Sprawdź
60 zł do końca roku.
1700 materiałów dla świetlic
Informacje
Rodzaj: Prawo
Autor: Dariusz Skrzyński
Praca zdalna świetlicy
Więcej na temat: Praca zdalna świetlicy
Pytania i odpowiedzi
{{row.question}}
{{row.answer}}
Opinie
Jedyne wsparcie tylko dla wychowawców świetlic, prenumeruję od lat i poleciłam wielu koleżankom.
Świetlicę prenumerujemy od początku i nie wyobrażam sobie bez niej pracy. Świetne plany pracy i mnóstwo propozycji.
Najbardziej cenię to, że wszystkie artykuły piszą nauczyciele świetlicy. Dzięki temu są przetestowane i używam ich bez większych zmian.

Opinie pochodzą z anonimowej ankiety czytelników czasopisma „Świetlica w Szkole”.

Jakość gwarantują redakcje: